Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 28 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| place of origin | China |
| brand name | Corrima |
| model number | CRM3007L |
| dimensions (l x w x h (inches) | 310x220x370mm |
| housing material | stainless steel |
| power (w) | 1850W |
| voltage (v) | 220V |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| operating language | English |
| application | Hotel, Car, Outdoor, garage, RV, Commercial, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Pump | ULKA |
| Bar pressure | 15 Bar |
| Certification | CB, CE, RoHS, LFGB, GS |
| Type | Espresso Coffee Maker |
| Boiler capacity | Double Boiler |
| Filter | 58mm |
| Housing | Stainless steel |
| Water tank | 1.7L |
| Logo | Gemilai |
| MOQ | 35 |
Instock
There are no reviews yet.