Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 22 × 8 cm |
| Certificate Number | AGC10642211001 |
| CE | Certificate |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC Speedboat 4D-S4 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 3 channels |
| Flight Time | 60 mins |
| Remote Distance | 100 M |
| Max Speed | 15KM/H |
| Charging Time | 120 mins |
| Frequency | 2.4GHZ |
| Charging Voltage | 7.4V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | JIMITU |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.