Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 20 × 20 cm |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Warning | – |
| Power Source | Electric |
| Model Number | FT012 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 3 channels |
| Flight Time | 6-8 minutes |
| Remote Distance | 100-120m |
| Warranty | NO |
| Dimensions | 460*125*118mm |
| Max Speed | 40-45KM/H |
| Charging Time | About 60min |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 11.1V lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship, Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL, CRUISE |
Instock
There are no reviews yet.