Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 21 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC high-speed boat, s15 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels, 4 channels |
| Flight Time | 15 minutes, 15 minutes |
| Remote Distance | 80-100m, 80-100M |
| Dimensions | 41.5*13*11 cm, 41.5*13*11cm |
| Max Speed | 30KM/H, 30KM |
| Charging Time | 5 hours, 5 hours |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes, Yes |
| Material | Plastic, plastic, PU, RUBBER |
| Type | Boat & Ship, Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Charging Voltage | 7.4V1500MAH |
Instock
There are no reviews yet.