Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | Table |
| Controlling Mode | TWIST |
| Function | Automatic Warmer, Removable Base, Safety Auto-Off Function |
| Certification | CE |
| Capacity | ≥10L |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 1000-1200W |
| No. of Tiers | Triple |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| Electric steamer type | Electric steamer |
| Model | KBE1222 |
| Control method | Computer type |
| Additional features | boil |
| voltage | 110V |
| Total capacity of electric steamer | 10L and above |
| Electric steamer power | 1000W (inclusive) -1200W (inclusive) |
| Product Category | Electric steamer |
| Color classification | 110V US standard knob PP steam sheet [banned in China] |
| 3C certificate number | 2022190717011659 |
Instock
There are no reviews yet.