Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 25 × 20 cm |
| Type Number | V-792 RC Boat |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Warning | / |
| Power Source | Electric |
| Model Number | V-792 RC Boat |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 10-13 minutes |
| Remote Distance | About 400 meters |
| Warranty | One month |
| Dimensions | L70cm*W18cm*H10cm |
| Max Speed | 70KM/H |
| Charging Time | 240 minutes |
| Frequency | 2.4G hz |
| Charging Voltage | 11.1v |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | LISM |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.