Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 113 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 68 × 106 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Opening Method | Left Sliding |
| Model Number | THMC-dsk |
| Style | Table |
| Controlling Mode | TWIST |
| Function | Steaming, Electric steamer |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Certification | other |
| Capacity | <6L |
| Voltage (V) | 220v/380v |
| Power (W) | 6000W |
| No. of Tiers | >Triple |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | Electric steamer |
| product number | GL1102 |
| Amount of steamed rice | 36 catties in total |
| Applicable number of people | 120 people, 48 people |
| Steamed buns | 145 |
| Number of steamed lunch boxes | 30 |
| Applicable people | 30 people |
| Heating method | electric heating |
| With or without plug | no |
| Voltage power | 220V6KW 380V6KW |
| Product specification | 680* 520*970mm |
| Steaming tray size | 60*40* 4.8cm |
| Water addition method | automatic water addition or manual water addition |
| Power off mode | automatic power off |
| Anti-dry function | yes |
| Specifications | 6-plate |
Instock
There are no reviews yet.