Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 30 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | ZMZG-06B |
| Capacity (Quart) | 20L |
| Style | Table |
| Controlling Mode | Touch |
| Function | Automatic Warmer, Digital Timer Control, Instant Steam Function, Steaming |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Certification | CB, CE |
| Capacity | 20-25L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000-1200W |
| No. of Tiers | Triple |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| CCC Certificate No. | 2023010717546870 |
| Model | ZMZG-06B |
| Electric steamer total capacity | 10L and above |
| Electric steamer power | 1000W (inclusive)-1200W (inclusive) |
| Color classification | Galactic gray |
| Voltage | 220V |
| Control mode | Computer type |
| Layers | 3 layers |
| Type of intelligence | Intelligence is not supported. |
| Product category | Electric steamer |
| Purchase country | Mainland China |
| Electric steamer type | Electric steamer |
Instock
There are no reviews yet.