Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 50 × 40 cm |
| Type Number | 757-4020 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Not suitable for children under six |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 757-4020 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 10Mins |
| Remote Distance | About 100m |
| Warranty | 1month |
| Dimensions | about 81x10x25cm |
| Max Speed | see the manual |
| Charging Time | About 240minutes |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.