Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.86 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 19 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | xxx |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Warning | no |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 2.4g High-speed Remote Control Boat |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 25min |
| Remote Distance | 100m |
| Warranty | xxx |
| Dimensions | 38x18x15cm |
| Max Speed | 20 miles per hour /Hour or more |
| Charging Time | xxx |
| Frequency | 2.4 GHZ |
| Charging Voltage | xxx |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.