Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Technical parameters | Value 5 |
| Model Number | 7.4V 250mAh 25C |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Composite Material |
| Brand Name | PYLFPV |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
| Model1 | Orlando Hunter |
| Model2 | 1:35 RC Remote Control Climbing Car |
| Model3 | Mini Mosquito Car |
Instock
There are no reviews yet.