Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Throttle servo | as description |
| Steering servo | 17G |
| Power | 8km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25minute |
| Tire Track | as description |
| Wheelbase | as description |
| Warning | – |
| Remote Distance | About 50m |
| Warranty | – |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 1/12 |
| Torque | as description |
| Model Number | MN78 MN82 MN98 MN99 MN99S MN128 MN168 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | MN MODEL, MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.