Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 35 × 20 cm |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | C118 |
| Design | Speedboat |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 3 hours |
| Remote Distance | 500M |
| Dimensions | 49*16*17CM |
| Max Speed | 5.5-6KM/H |
| Charging Time | About 8-10 hours |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.