Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 10 cm |
| Certificate Number | No.: U02805230322137-1E |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Keep away from fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | B8 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 30mins |
| Remote Distance | About 60-80ms |
| Warranty | / |
| Dimensions | 32*11*10cm |
| Max Speed | 25KM/Hour |
| Charging Time | About 60mins |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | 3.7V 1200mah |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | YJLETOY |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.