Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 18 cm |
| Model Number | BBQMotor |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 20W |
| Brand Name | starland |
| Origin | Mainland China |
| Name: | Eletric Stainless Steel BBQ Grill Motor |
| Material | Eletric automatic |
| Operation | Quality stainless steel |
| Power | 20W |
| Torque | 40~60kgs (It's better to process within 40kg to prolong the motor life |
| Rotating speed | 5 RPM(Revolutions Per Minute) |
| Votalge | 220V~240V/110V |
Instock
There are no reviews yet.