Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 22 × 8 cm |
| Model Number | S4 |
| Design | Speedboat |
| Flight Time | about 30mins |
| Remote Distance | about 100m |
| Max Speed | 15KM/H |
| Charging Time | about 120 mins |
| Charging Voltage | 3.7V 800mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Remote control battery | 2*AA battery(Not include) |
| Color | Red, Blue |
| Frequency | 2.4G |
| Feature 1 | Low battery alarm |
| Feature 2 | Over distance alarm |
| Feature 3 | LED light |
Instock
There are no reviews yet.