Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 666-802 |
| Flight Time | 20min |
| Remote Distance | 131 ft/40 m |
| Dimensions | 5.91 x 6.10 x 2.95 in/150 x 155 x 75 mm |
| Max Speed | 12 km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship, RC Car Boat |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Brand | VEVOR |
| Product Weight | 1.10 lbs/0.5 kg |
| Feature | 2.4G Remote Control |
| Single Battery Life | 20min |
Instock
There are no reviews yet.