Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 37 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, Yumyth/Customized |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Feed Type | Continuous |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 1450 |
| Power of Motor (Hp) | 550 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 14.17 |
| Height (Inch) | 12.6 |
| Length (Inch) | 17.91 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | FD2201 |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Material | Stainless steel |
| Product name | Household food waste disposer |
| Advantage | High Efficiency |
| Control Method | Air Switch/Wireless switch |
| Color | Black/Customized |
| Application Fields | Kitchen/Commercial |
| Noise Level | 50db |
| Capacity | 2000ml |
| Weight | 11.5kg |
| Power | 550W |
| MOQ | 100 |
Instock
There are no reviews yet.