Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 25 × 30 cm |
| Brand Name | HAOYUNMA, DENGSHANG |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 3 years, 3years |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | brush Motor |
| Grinding Chamber Material | almiunume |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 2200 |
| Power of Motor (Hp) | 560 |
| Voltage (V) | 220 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | DSHZ-560 |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Material | Stainless steel |
| Keyword | Kitchen Waste Crusher Garbage Disposer |
| Food Waste Disposers Color | as per your request |
| Power | 560W |
| Noise Level | 0-10 |
| Grinding chamber volume | 1500ml |
| Air switch | yes |
| Protection | Overload&Overcurrent |
| Certification | ce cb |
| OEM/ODM | available |
Instock
There are no reviews yet.