Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | BMAD, OEM |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | None |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English, German, French, Dutch, Spanish |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Feed Type | BATCH |
| Type of Motor | Brushless DC motor |
| Grinding Chamber Material | stainless steel |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Power of Motor (Hp) | 500 |
| Voltage (V) | 100 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | Y-HL-24B |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Material | abs plastic |
| Power supply | 100VAC 50/60HZ |
| Power Consumption | 500W |
| Maximum noise | ≤45dB |
| Product Size | 400*220*304mm |
| Packing Size | 472*290*375mm |
| Net Weight | 8.5Kg |
| Gross Weight | 10Kg |
| Certificate | CB/CE |
Instock
There are no reviews yet.