Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 30 cm |
| Brand Name | XMSJ, Agreat |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | None |
| Warranty | None |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | Induction Motor |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Feature | Air Switch Control |
| Rating (Rpm) | 4000 |
| Power of Motor (Hp) | 370 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 16.4 |
| Height (Inch) | 9.25 |
| Length (Inch) | 9.25 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | BP |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | Silencer Technology |
| Material | Stainless steel |
| Product name | Food Waste Disposer Machine |
| Keyword | Kitchen Waste Crusher |
| Color | Picture |
| Size | 41.8*23.5cm |
| Packing | Box |
Instock
There are no reviews yet.