Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 25 × 30 cm |
| Brand Name | HAOYUNMA, LINSURE |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Onsite Installation, Return and Replacement |
| Warranty | 5 years |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Battery, Electric, Manual |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 2800 |
| Power of Motor (Hp) | 0.75 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 8.26 |
| Height (Inch) | 8.26 |
| Length (Inch) | 13.38 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | LX-B08 |
| Type | Commercial Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Material | Stainless steel |
| Food Waste Grinder Grinding Level | Four |
| Food Waste Grinder Color | Black grey, Green, Blue |
| Food Waste Grinder Chamber Cavity | 1450 ML |
| Food Waste Grinder Crushing Cavity | 5.2 kg/m |
| Food Waste Grinder Grinding Ability | Less 1.0mm |
| Food Waste Grinder Grinding Chamber | Stainless Steel 304 |
| Food Waste Grinder Grinding Cutters | Stainless Steel 304 |
| Food Waste Grinder Chamber /Blades | Stainless Steel 304 |
| Food Waste Grinder Housing Material | PA6 |
| Food Waste Grinder Motor Type | Brushless AC motor |
Instock
There are no reviews yet.