Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 30 cm |
| Brand Name | XMSJ, Foodsense |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | None |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Hotel, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | DC Motor |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Feature | Air Switch Control |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Power of Motor (Hp) | 450 |
| Voltage (V) | 220 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | YC-005 |
| Type | Commercial Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Material | Stainless steel |
| Item Name | Food Waste Disposer |
| Item No | YC-005 |
| Power | 0.62Hp/450W |
| Speed | 3200rpm/2800rpm |
| Volts | 220V/50Hz |
| Capacity | 1400ML |
| Mouth Diameter | 110mm |
| Height | 32cm |
| Out Diameter | 19.5cm |
| Motor | DC motor |
Instock
There are no reviews yet.