Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | YIBIY, jiemei |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement |
| Warranty | Lifetime |
| Operating Language | English |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| logo/pattern | 3D Printing |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | Induction Motor |
| Grinding Chamber Material | ABS |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 3500 |
| Power of Motor (Hp) | 750 |
| Voltage (V) | 220 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | JMD-75 |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | MultiGrind Technology |
| Material | stainless steel |
| Product name | Food Waste Disposer Machine |
| Keyword | Recycle Waste Food Machine |
| Application Fields | Home Kitchen |
| Capacity | 1200ml |
| Food waste disposer Type | Economic Food Waste Shredder |
| Description | Household Kichen Waste Disposer |
| Color | Black |
| Name | Kitchen Food Waste Processor |
| Power | 750W |
| Advantages | One Button Operation |
Instock
There are no reviews yet.