Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 28 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 110-120V / 220 -240V |
| Power of Motor (Hp) | 1 |
| Rating (Rpm) | 4000 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
| Grinding Chamber Material | STAINLESS STEEL |
| Feed Type | Continuous |
| Model Number | 76336A |
| Feature | Air Switch Control, Overload Protector, Sound Insulation, Can Be Connected Dish Washer |
| Certification | LFGB, GS, EMC, SASO, EMF, RoHS, CSA, CB, UR, UL, CE |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Brand Name | GERWELL |
| Origin | Mainland China |
| Rated Power | 1000W-Peak |
| Interface Size | Inner(90mm) Outside(114mm) |
| Switch Type | Air Switch |
| Self- Resetting Switch | yes |
| Dual Emi Function | yes |
Instock
There are no reviews yet.