Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 23 × 10 cm |
| Type Number | 917 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Away Fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | WL917 |
| Design | Speedboat |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 11 Minutes |
| Remote Distance | 80 Meters + |
| Warranty | 1 Month |
| Dimensions | 26*9.8*8 |
| Max Speed | 16km/h |
| Charging Time | 120 Minutes |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | USB 5V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.