Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 23 × 45 cm |
| Height (Inch) | 87*79*150 |
| Voltage (V) | 220V |
| Power of Motor (Hp) | 560W |
| Rating (Rpm) | 3100/min |
| Frequency (Hz) | 50HZ |
| Grinding Chamber Material | STAINLESS STEEL |
| Feed Type | Continuous |
| Model Number | A8 |
| Feature | Air Switch Control, Auto-Reverse Grind System, Can Be Connected Dish Washer, Overload Protector, Sound Insulation, Stainless Steel Grinding Elements |
| Certification | CE |
| Type of Motor | Induction Motor |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.