Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 39 × 32 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, Envitek |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Onsite Installation, Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Outdoor, Hotel, Garage, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Feed Type | BATCH |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Feature | Can Be Connected Dish Washer, Stainless Steel Grinding Elements |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Power of Motor (Hp) | 525 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 12.52 |
| Height (Inch) | 10.04 |
| Length (Inch) | 12.5 |
| Place of Origin | Anhui, China |
| Model Number | FW300GE-N1 |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | Silencer Technology, Food Waste Processing |
| Material | Stainless steel |
| Keyword | kitchen compost bin |
| Product name | Food Waste Disposer Machine |
| Description | Food cycler |
| Capacity | 2.5L |
| Application Fields | Kitchen Restaurant |
| Advantages | One Button Operation |
| Certification | ETL FCC |
| Size | L318*W255*H317.7mm |
| sound level | less than 65 dB(A) |
Instock
There are no reviews yet.