Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 50 cm |
| Voltage | 220V |
| Voltage (V) | 220V |
| Power of Motor (Hp) | 800W |
| Frequency (Hz) | 50HZ |
| Grinding Chamber Material | ABS |
| Feed Type | Continuous |
| Model Number | DM-800W*3K |
| Feature | Air Switch Control, Can Be Connected Dish Washer, Overload Protector, Stainless Steel Grinding Elements |
| Certification | CE |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Brand Name | kankeirr |
| Origin | Mainland China |
| Article number | 680W*3K/800W*3K |
| product category | Garbage treatment machine |
| Model | DM-680W*3K/ DM-800W*3K |
| Rated power | 680W/800W |
| Rated voltage | 220V |
| material quality | plastic |
| Rated frequency | 50HZ |
Instock
There are no reviews yet.