Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Type Number | FlytecV005 Funny Toy RC Boat |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Warning | Not suitable for children under 14 years old |
| Power Source | Electric |
| Model Number | FlytecV005 Funny Toy RC Boat |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 15 minutes or so |
| Remote Distance | About 30m |
| Warranty | One month |
| Dimensions | 31.3*14.4*12.5cm |
| Max Speed | 15km / h |
| Charging Time | About 2-3h |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110-240 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LISM |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.