Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Caliber | <25cm |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 11w |
| Material of Plate | STAINLESS STEEL |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220 |
| Power | 2.2kW |
| Weight | 30 KG |
| Dimension(L*W*H) | 350*350*500 |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Product name | Pancake Skin making machine |
| Usage | Crepe cake |
| Baking time | 0-60 seconds |
| Suitable for | Crepe /Layer Cake Wrapper Skin Making Machine |
| Product Size | 0.4-1.2mm adjustable |
| Name | Thousand layer cake skin machine |
| Function | Making mille crepe cake layer |
| Capacity | 100-300pcs/h |
| Temperature range | 125-190 degree |
Instock
There are no reviews yet.