Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 34 × 19 cm |
| Operation Method | Mechanical Mode |
| Design | Hover |
| Baking pan type | Electric Baking Pan |
| Heating Side | Dual-side |
| Function | Auto-Thermostat Control, Energy Saver, Non-Stick Coating, Baking, Stir-fry, Fry, Shallow Oil Fry, Bake |
| Type | Corded |
| Certification | CB, CE |
| Caliber | 29-31cm |
| Voltage (V) | 110V~220V |
| Power (W) | 1001-1200W |
| Material of Plate | Die Casting Aluminum |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Power | 1200W |
| Color | Red/Gold/Black/Green |
| Product category | Electric baking pan |
| Rated frequency | 50 |
| Rated voltage | 110V~220V |
| model | 30CM electric baking pan |
| Electric cake pan heating | Double sided heating |
| Pan depth | 25mm |
| Baking tray design | Suspended type |
| Diameter | 26cm (included) -30cm (included) |
| control mode | Mechanical |
Instock
There are no reviews yet.