Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 50 × 36 cm |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w |
| Non-Stick Material | Ptfe |
| Brand Name | VEVOR, VEVOR |
| Origin | Mainland China |
| Power | 1500W + 1500W |
| Frying Basket Size | 7.3"x8.1"x3.9" / 185x205x100mm |
| Oil Tank Size | 12.8"x10.4"x5.7" / 325x265x145mm |
| Length of Basket Handle | 8.2" / 208mm |
| Temperature Range | 122-392°F / 50-200°C |
| Power Cord Length | 51.2" / 1.3 m |
| Heating Tube Material | SUS 201 |
| Item Weight | 16.4 lbs / 7.5 kg |
Instock
There are no reviews yet.