Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 50 × 36 cm |
| Model Number | BDF-82 |
| Style | Commercial Fryer |
| Material | Stainless Steel |
| Function | Adjustable Thermostat Control, Detachable Oil Container, Non-Stick Cooking Surface, Overheat Protection, With Light Indicator |
| Shape | SQUARE |
| Controlling Mode | Manual Control / Mechanic Timer |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 2.5KW+2.5KW |
| Non-Stick Material | Stainless |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Package Weight | 8.5KG |
| Temperature Range | 60-200°C |
| Max oil capacity | 6 L |
Instock
There are no reviews yet.