Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 37 × 68 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Electric Fryer |
| Style | Common Fryer |
| Material | Carbon Steel |
| Function | Adjustable Thermostat Control |
| Shape | SQUARE |
| Controlling Mode | Digital Control |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 2800W |
| Non-Stick Material | Teflon |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| Name | Automatic Lifting Electric Fryer |
| Model | EF-3608S |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Power | 2800W |
| Oil volume | 4-8L |
| Temperature control range: | 50-200°C |
| Product number | JD1609B |
Instock
There are no reviews yet.