Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | SZ20230221002 |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Max Speed | 20-25km |
| Model Number | PDZSA8699944 |
| Flight Time | About 60 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 2 AA batteries |
| Motor | Brush Motor |
| Remote Distance | about 50 meters |
| Scale | 1:8 |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | TUVAKOULONIQALE |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Type | Motorcycle |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Charging time | 1 to 2 hours |
| Product size | 17.6cm*11.9cm*26.7cm |
| Packing size | 39.7cm*16.5cm*24cm |
Instock
There are no reviews yet.