Instock
| Weight | 80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 120 × 50 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 7w |
| Brand Name | XMSJ, TINDO |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory |
| Showroom Location | United States, Philippines, Mexico, Kenya |
| Condition | New |
| Type | Forming |
| Application | Chicken, Meat, Seafood, Vegetable |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | 400-2400kg/h |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Voltage | 380v |
| Power | 19.12kw |
| Dimension(L*W*H) | 3170x1176x2430mm |
| Weight | 1700 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Motor |
| Key Selling Points | High Rigidity |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas, Online support |
| Machine material | Stainless Steel |
| Poultry meat | chicken, beef, pork, lamb, etc |
| Marine meat | fish, shrimp, prawn, etc |
| Used in | snack shop, hamburger shop, resturant ect |
| Mixture | mixture of meat and vegetable |
| After Warranty Service | Online support |
Instock
There are no reviews yet.