Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 42 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | no fire |
| Scale | 1:10 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1576 |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 25minutes |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Controller Battery | AA*2 1.5V |
| Remote Distance | 30meter |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| property1 | Huina1576 |
| property2 | Simulation large sound and light forkliftSimulation large sound and light forklift |
| property3 | Flat car combination electric remote control |
| property4 | Construction car model children's toy |
| property5 | Children surprise remote control toys |
| property6 | Christmas present |
Instock
There are no reviews yet.