Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.819 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE, CE, CE, CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:20 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC Excavator |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 140 minutes |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | 2 X 1.5V AA batteries |
| Material | Plastic, Metal |
| Brand Name | APWIKOGER |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| RC Excavator | RC Excavator 1/20 |
| Excavator Toy RC | Excavator Remote Control |
Instock
There are no reviews yet.