Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.88 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 18 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Bring your own remote control battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | FY004A |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | About 40mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA*3 |
| Remote Distance | About 70m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.