Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 23 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1573 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 15-25 Minutes |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.