Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery, lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:24, 1:24 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | rc truck, 12 |
| Motor | Brushless Motor |
| Flight Time | 30mins, 30min |
| Control Channels | 6 channels, 6 channels |
| Remote Distance | 50m, 50m |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Controller Mode | MODE2 |
| Toy material | ABS |
| Remote control method | Handle |
Instock
There are no reviews yet.