Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 41 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:24 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 5701 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 60mins |
| Controller Battery | "AA" battery/4pcs |
| Remote Distance | 350m |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Applicable people | Boy |
| Characteristic function | 1/14 toy model of 2-speed transmission of 4×4 engineering vehicle |
| Package | Color box |
| Charging voltage | 2S 7.4V 5000mAh |
Instock
There are no reviews yet.