Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.075 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 26 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | 541255441554 |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode number | 512365402521 |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Please use carefully and read the instructions carefully |
| Warranty | 30 Days |
| Scale | 1:10 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | WPL D12 D12mini D22mini D32mni D42 D32 D22 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 20-30mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Distance | More than 35m |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.