Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 30 cm |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Tested according to international standards. |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 583 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 15-20 Minutes |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 7.4V 2000mAh |
| Remote Distance | 30-80m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | MODEL RTR |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.