Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 21 × 62 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 16800, WLtoys 16800 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20MIN, 50min |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4*AA, 4XAA battery |
| Remote Distance | 200m, 200m |
| Material | Metal, Plastic, Carbon Fiber |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.