Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 13 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | no fire |
| Scale | 1:24 |
| Power Source | Electric |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 30minutes |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Controller Battery | 15V |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| attribute 1 | 8-Channel Remote-Controlled Crane Truck |
| attribute 2 | rc truck |
| attribute 3 | remote control truck |
| attribute 4 | Rc Simulate Truck |
| attribute 5 | Remote-Controlled Crane |
| attribute 6 | 1: 24 rc truck |
Instock
There are no reviews yet.