Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 14 × 29 cm |
| CE | Certificate |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Charging |
| Warranty | NO |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | E635 |
| Flight Time | 20-30 mins |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Controller Battery | 1.5V AA*2 (Not included) |
| Material | Plastic, Latex Foam |
| Brand Name | SOWOFA |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| rc vehicles | rc bus toys |
| remote control cars | remote control bus |
| radio cbus | radio radio school bus |
| Doubble E toys | E635 vehicles |
| Double Eagle cars vehicles | E635 toys car |
| irrigation toys | tractor toys |
| bus toys with light | E635 bus |
| color | blue red |
| rc bus model | e635 bus model |
| boys' girls' gifts toys | engineering vehicle |
| transportation toys games | transportation models toys |
| vehicles | sound light |
| toy cars | E635 Cars |
| electric bus toys | bus with sounds |
| electronic bus toys | electronic bus |
| year old | 6 8 10 year olds |
| 2.4G cars | E635 bus |
Instock
There are no reviews yet.