Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 23 × 27 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Dimensions | 35*19*20cm |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Warning | no |
| Model Number | 3859-1 |
| Design | tank |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Remote Distance | 30min |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| attribute 1 | 1/16 tank |
| attribute 2 | heng long rc tank |
| attribute 3 | 1/16 slash |
| attribute 4 | Remote Controlled Toys |
| attribute 5 | Battle game |
| attribute 6 | Telescopic gun |
| attribute 7 | Parent child toys |
| attribute 8 | Crawler type car toys |
Instock
There are no reviews yet.