Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 30 × 30 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 61*23.5*19CM |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warranty | one month |
| Model Number | 39-Z18 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 30 minutes |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | 6*1.5V battery (not included) |
| Remote Distance | about 150m |
| Charging Time | 4 hours |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | OIMG |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.